Skip to main content

 
 
Masér pro sportovní a regenerační masáže
 
Co je to masáž
Masáž je uspořádaný soubor vhodných masérských hmatů. Zbavuje nás únavy, napomáhá k přípravě na podání plného výkonu. Správné masáže dosáhneme pouze tehdy, přizpůsobíme-li hmaty každému klientovi jednotlivě.
 
Význam a účinky masáže
- zlepšuje krevní oběh, urychluje látkovou výměnu
- napomáhá k regeneraci organismu po fyzické námaze
- zlepšuje celkový vzhled člověka
- zpomaluje vznik vrásek, navrací kůži elasticitu
- udržuje člověka v dobré tělesné i psychické kondici
- napomáhá k regeneraci organismu po fyzické námaze
 
Tři základní účinky masáží
1. Mechanický účinek

Tento účinek spočívá v podpoře návratu žilní krve a mízy z periférie do oběhového centra. Proto jsou téměř všechny masérské hmaty prováděny směrem k srdci. Směr masáže i sled jednotlivých hmatů je podřízen rozsahu požadovaných účinků v krevním řečišti, v lymfatickém systému i nervových zakončeních. Na horních i dolních končetinách provádíme hmaty roztírání a vytírání ve směru odtoku žilní krve. Masírujeme vždy od prstů k srdci. Neboť jsou žilní cévy křehčí než-li tepny, které mají silnější stěny, podporujeme masáží končetin hlavně proudění okysličené žilní krve. Za mechanický účinek je také považováno zahřívání masírované krajiny či protahování jednotlivých svalových partií.
2. Biochemický účinek
Při biochemickém účinku dochází k uvolňování látek, které se projevuje lokálním zčervenáním nebo zvýšenou tvorbou hormonů.
3. Reflexní účinek
Reflexním účinkem, vlivem odstředivé dráhy reflexního oblouku, dochází k ovlivňování tkání nebo orgánů vzdálených od místa provádění masérského hmatu. Reflexní masáž vyžaduje důkladné studium teorie i praxe.
 
Masáž lávovými kameny
Masáž lávovými kameny patří mezi nejluxusnější masáže, která svými účinky uspokojí i ty nejnáročnější klienty. Teplo a speciální masážní techniky dokonale uvolní tělo a mysl a tím zbavují stresu a napětí. Masáž horkými kameny výborně stimuluje krevní oběh a lymfatický systém. K této masáži se využívá speciálních lávových kamenů, které výborně akumulují teplo a zároveň se díky tomu uvolňují některé ionty kovů, přispívající k urychlení regenerace tkání. Lávové kameny mají mimořádně silnou energetickou vibraci. Tato vlastnost je využívána k odstraňování blokád důležitých bodů na meridiánech a rozproudění energie v celém lidském těle. 
 
Po této masáži prostoupí vaše tělo krásné uvolnění a hluboký pocit tepla a relaxace.

Účinky
- uvolnění svalového napětí
- zlepšené prokrvování
- vylučování odpadních látek
- uklidňující účinky při stresu
- posílení imunitního systému
 
Kontraindikace
- vysoký tlak
- záněty 
- infekční choroby
- křečové žíly
- těhotenství
- srdeční potíže
- po operaci
- sklony k trombóze
 
 
Medová detoxikační masáž

Medová masáž má blahodárný vliv na celé tělo. Léčivá síla medu působí pokožkou přímo na celý organismus. Je to velmi účinná detoxikační metoda, která odstraňuje toxiny v těle a aktivuje vnitřní orgány. Med obsahuje důležité minerály a stopové prvky.
Pomocí tzv. "pumpovacích" pohybů rukou se při masáži dostávají živiny obsažené v medu do krve a přes kůži se zpětně uvolňují usazeniny a škodlivé látky – toxiny. Ty se ukládají hluboko v tělesných tkáních po celou dobu našeho života. Způsobují oslabování organizmu, což má za následek vznik různých nemocí.
Medová masáž se provádí na zádech teplým medem. Dokonale prohřeje a uvolní svaly podél páteře. Právě zde se nacházejí akupresurní body vnitřních orgánů, a proto při této masáži dochází kromě očisty organismu také k příznivému ovlivnění jejich funkcí. Působíme především na játra, ledviny a plíce. K masáži používáme přírodní med od soukromých včelařů.
Medovou masáž lze provádět na zádech a kloubech. Jako u ostatních přírodních léčení, může dojít k zhoršení stavu, které je třeba hodnotit jako dobré znamení že tělo začíná vylučovat staré jedy a nečistoty. Během masáže mění med svou konzistenci. U akutních případů provádíme masáž i 2x týdně, a jako prevenci 1x měsíčně.
Med je smýván žínkou a teplou vodou, na konci se dá na záda medový zábal.
Po medové masáži nesmíte pak po celý den používat na ošetřená místa mýdlo ani kosmetické prostředky.
Aby byl odpočinek při masáži skutečně dokonalý a vy jste při ní načerpali co nejvíce nových sil.  Po celou dobu masáže budete vdechovat omamné vůně aromaterapeutických olejů, které povzbudí vaši mysl. Po celou dobu masáže mám pro vás zajištěn pitný režim.
Kdy je medová masáž vhodná?
pro oživení organismu vyčerpaného stresem a nezdravým životním stylem

  • poruchy spánku, deprese, migrény
  • žaludeční a střevní potíže, plísňová onemocnění
  • revmatická onemocnění svalů a kloubů, artrózy
  • chronický únavový syndrom
  • chronická rýma a záněty vedlejších dutin
  • menstruační potíže
  • alergie

A kdy ne?
 při alergii na med či jiné včelí produkty

  • v oblasti otevřených ran, při poškození pokožky
  • při krvácení v těle (žaludeční vředy apod.)
  • při vysokém očním tlaku

 
 
Masáž proti celulitidě a pro formování postavy
Kombinuje speciální ruční tlakovou masáž a zábal. Masážními hmaty se uvolní tukové buňky, zlepší se podkožní metabolismus, krevní oběh a zrychlí se odtok toxických látek z těla.
Již po 1-3 ošetření jsou vidět výsledky. Výsledky jsou u každé klientky jiné.
Tento postup má výborné výsledky nejen v samotném vyhlazení celulitidy, ale také ve formování postavy, ve zlepšení kvality pokožky, v povzbuzení lymfatického systému a v odstranění únavy nohou.
Celulitida je vlastně chytré ochranné opatření. Pokud je v našem těle příliš mnoho toxinů, které by mohly kolovat v organismu a poškozovat jej, tělo je přemění na tuk. Podkožní tukové buňky se pak spojují do větších celků, které tlačí proti pokožce, zhoršují její prokrvení a poškozují vazivo. Buňky tak sílí, tuhnou a vzniká tzv. pomerančová kůže čili celulitida. Ta bývá nejvýraznější na bocích, stehnech, zadečku či bříšku.
- doporučuji 8-10 ošetření 1x2 týdně                   - na udržení výsledku 1x za měsíc tzv. udržovačka
 
Parafínový zábal rukou
Parafínový zábal se řadí mezi termoterapeutickou léčebnou metodu, která se využívá již mnoho let. Parafínový zábal je velice jednoduchý, ale za to celkem účinný způsob, jak lze docílit úlevy a odstranění únavy kloubů a svalů. Tyto zábaly využívají blahodárné vlastnosti parafínu, což je speciální vosk získávaný destilací ropy. Předností parafínu a také důvodem, proč se právě tento vosk využívá k zábalům, je schopnost dlouho držet přijaté teplo, které při dotyku s povrchem těla proniká do pokožky a zábal tak dokáže prohřívat ošetřované partie našeho těla. Parafínový zábal se nepoužívá pouze ve zdravotnictví, ale má své velké uplatnění také v mezoterapii. Kdy jeho zkrášlovací účinky jsou velice zajímavé pro kosmetický průmysl.
 
NA CO JE PARAFÍNOVÝ ZÁBAL VHODNÝ
Parafín má při normální pokojové teplotě podobu tuhého vosku, který se před tím, než ho přiložíme na kůži, musí rozehřát do tekuté podoby. Teplota parafínu v této podobě se v tento moment pohybuje okolo 55°C. Poté je možno nanášet parafínový zábal na tělo klienta, kde většinou působí 20-30 minut. Během této doby dochází právě k již zmiňovanému pozvolnému prohřívání tkání a následnému prokrvení, které zrychluje metabolismus buněk. Tím dochází k rychlejší regeneraci a k účinnému odbourávání napětí ze svalů i kloubů. Díky těmto vlastnostem se parafínový zábal v dnešní době často používá při rehabilitační léčbě. Indikací těchto zábalů jsou především poúrazové a degenerativní onemocnění pohybového aparátu, chronická revmatoidní artritida, tenisový loket, neurologická onemocnění, Bechtěrevova choroba, poruchy prokrvení, atd... Jednoduše všude, kde parafínové zábaly dokážou přinést rychlou a výraznou úlevu od bolesti.
 
CENÍK

Celková masáž                               90 min                 600,-
Částečná masáž                             45 min                 400,-
Masáž lávovými kameny            60 min                 500,-
Masáž obličeje láv. kameny       30 min                 250,-
Detoxikační medová masáž       45 min                 600,-
Masáž proti celulitidě                  60 min                 450,-
Parafínový zábal rukou               k masáži               50,-